Citavi Eğitimi

Citavi referans ve bilgi yönetimi programı kullanım eğitimi. Citavi programı hakkında Citavi resmi internet sitesi üzerinden detaylı bilgi alınabilir.

Çıktılar

Eğitim tamamlandığında katılımcılar, Citavi Programı’nın kullanımı hakkında bilgi sahibi olurlar.

Hedef Kitle
  • – Araştırmacı ve akademisyenler
  • – Lisans öğrencileri
  • – Lisansüstü öğrenciler
Dersler
  • 1: Tanıtım, Programı Yükleme ve Citavi Hesabı Oluşturma 18:41
  • 2: Ayrıntılı Arayüz Tanıtımı ve Atıf Stillerini Ekleme 25:57
  • 3: Citavi Projesine Referans Ekleme-1 (Manual Olarak Eser Ekleme) 17:20
  • 4: Citavi Projesine Referans Ekleme-2 (Online Search Özelliği ve Citavi Picker, ISBN, DOI ile Eser Ekleme) 20:43

Bu eğitimde Citavi programının genel olarak tanıtımı, programın indirilmesi ve bilgisayara yüklenmesi ve Citavi hesabı oluşturma konuları anlatılmaktadır.

Bu eğitimde Citavi programının genel arayüz tanıtımı ve atıf sitillerinin eklenmesi ile özelleştirilmesi konularında bilgi verilmektedir.

Bu eğitimde Citavi projesine manual olarak eser ekleme konusu anlatılmaktadır.

Bu eğitimde Citavi projesine Online Search Özelliği ve Citavi Picker, ISBN, DOI ile eser ekleme konuları anlatılmaktadır.

Arş. Gör. Halil İbrahim Yılmaz

1992 yılında Erzurum’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Konya’da tamamlayıp 2009 yılında Konya Merkez Anadolu İHL'den mezun oldu. Aynı yıl girdiği Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni 2014 yılında bitirdi. Ardından Marmara Üniversitesi SBE İslam Tarihi Anabilim Dalı Yüksek Lisans programını kazandı. 2016 yılında Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak göreve başlamasıyla eğitimine burada devam ederek 2018 yılında “Belâzürî'ye (ö. 279/892-93) göre Şâm Bölgesi fetihleri (M. 634-640)” başlıklı yüksek lisans tezini tamamladı. Halen SAÜ İlahiyat Fakültesi’nde araştırma görevlisi olup aynı üniversitede doktora eğitimine devam etmektedir. Aynı zamanda İSAM Araştırma Yetiştirme Programı’nda (AYP) araştırmacıdır. Arapça ve İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Citavi Eğitimi” hakkında bir görüş yazın.


Bir Cevap Yazın

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi
Dini İlimler Araştırma Merkezi DİMER
58140, Kampüs, Sivas, Türkiye
İSNAD Atıf Sistemi
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nin
proje desteği ile geliştirildi:
CÜBAP RGD-015