blank

KURAMER Pro Eğitimi

KURAMER Kütüphane Programı kullanım eğitimi. Bu eğitim Hitit İlahiyat Youtube kanalı üzerinde yayınlanmıştır.

Çıktılar

Eğitim tamamlandığında katılımcılar, KURAMER Kütüphane Programı’nın kullanımı hakkında bilgi sahibi olurlar.

Hedef Kitle
 • – İlahiyat alanında araştırma yapan araştırmacı ve akademisyenler
 • – Lisans öğrencileri
 • – Lisansüstü öğrenciler
Dersler
 • 1: Kurulum ve Kaynakların Tanıtmı 7:43
 • 2: Detaylı Arama Yapma 14:39
 • 3: Kendi Klasörünü Oluşturma 2:30
 • 4: Kendi Çalışmanızı Yönetme 2:30
 • 5: Kurgu Nedir? 25:50

Dr. Mehmet Apaydın
1970 yılında Erzincan’da doğdu. Burada başladığı ilk ve orta öğretim hayatını İstanbul ve Erzincan’daki farklı okullarda tamamladı. 1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Eğitim Fakültesi Fizik Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Resûlullâh’ın Günlüğü adlı eserini yayınladı. Bandırma Anadolu Lisesi’nde bir yıl, İstanbul’daki özel bir lisede ise birkaç yıl öğretmen olarak görev yaptı. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Muhammed b. Ömer el-Vâkıdî’nin Hayatı, Eserleri ve Hadisleri Birleştirme Metodu isimli tezi ile 2001 yılında yüksek lisansını, Hadislerin Tespitinde Bütünsel Yaklaşım adlı çalışmasıyla 2017 yılında doktorasını tamamladı ve bu çalışması aynı adla 2018 yılında yayınlandı. Aynı yıl Siyer Kronolojisi adlı çalışmasını ehlinin istifadesine sundu. Çeşitli dergilerde yayınlanan makaleleri bulunan müellifin bizzat kendisi tarafından kodlanan ve çok sayıda akademisyen tarafından kullanılan bir Kütüphane Programı da bulunmaktadır. Müellif 2013 yılından bu yana İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Kur’an Araştırmaları Merkezi’nde (KURAMER) araştırmacı ve Bilim Kurulu üyeliği yapmaktadır. Arapça ve İngilizce bilen müellif evli ve üç çocuk babasıdır.

KURAMER Pro Eğitimi” hakkında 7 yorum var.


 1. Mehmet Apaydın Hocamız ve yaptığı program, bizden birinin, islami ilimler alanında da büyük kapsamlı ve islam dünyasına insanlığa katık sunacak ölçekte iş yapabileceğini göstermesi açısından önemlidir.
  Tebrik ediyorum, teşekkürler

 2. hocam Allah razı olsun teşekkürler emeğinize sağlık. Bu program uzun zamandır kullanıyordum ancak son günlerde programın kullanım süresi doldu diye uyarı çıkıyor ve açılmıyor, düzeltme şansımız var mı yoksa yenisini nasıl temin edebiliriz.

 3. Programın internet üzerinden indirilmesi mümkün değildir. Bilgisayarınıza yükleme/kopyalama ve kullanımda karşılaşılan sorunlar hakkında programın yapımcısı Dr. Mehmet Apaydın ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi
Dini İlimler Araştırma Merkezi DİMER
58140, Kampüs, Sivas, Türkiye
 • blank
 • blank
 • blank
İSNAD Atıf Sistemi
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nin
proje desteği ile geliştirildi:
CÜBAP RGD-015