Unutmadık Unutturmayacağız: 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

blank

15 Temmuz; inancını, hürriyetini, vatanını, istiklal ve istikbalini her şeyin üstünde tutan aziz milletimizin, FETÖ’nün hain darbe teşebbüsüne karşı verdiği destansı mücadelenin unutulmaz tarihidir. Geçmişten günümüze nice zorlukları inancı ve direnciyle aşan milletimiz, 15 Temmuz gecesi de ülkesine ve iradesine kasteden, geleceğini ve ufkunu karartmak isteyen dış mihraklı bu ihanet şebekesinin darbe girişimini Allah’ın yardımıyla bütün dünyaya örnek olacak şanlı bir direnişle bertaraf etmiştir.

Kirli ve karanlık emellerini gerçekleştirmek için inancımızın ve kültürümüzün kavramlarının arkasına gizlenerek insanlarımızın temiz ve samimi duygularını istismar eden FETÖ, milletimizin zekatını, kurbanını, infakını, iyi niyetini ve çocuklarını çalmış, yalan, hile ve desiselerle kendine güç ve imkân devşirmiştir. Milletimiz ve dünyadaki tüm Müslümanlar aleyhine haince çalışmalar yaparak şer odaklarının İslam coğrafyasındaki emellerine hizmetçilik yapmıştır.

Bugün her birimiz, çocuklarımızın, inancını, kültürünü ve değerlerini bilen, ülkesine bağlı, insanlığa hizmeti Hakk’a hizmet sayan güzel ahlak sahibi iyi bir insan olarak yetişmeleri için tüm imkanlarımızla gayret etmek zorundayız.

Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz gecesi, istiklal ve istikbaline sahip çıkmak için büyük bir inanç ve azimle mücadele eden herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Bu uğurda canını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet; gazilerimize sağlık ve afiyet diliyoruz.

İSNAD Atıf Sistemi