İSNAD Atıf Sistemi kılavuzu basıldı ve ücretsiz dağıtılmaya başlandı

İSNAD Atıf Sistemi,
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Yayını olarak basıldı ve ücretsiz olarak dağıtılmaya başlandı.
Türkiye merkezli geliştirilen ilk ve tek kaynak gösterme sistemi olan İSNAD’a desteklerinden ötürü Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Değerli Hocam Alim Yıldız’a teşekkürlerimi sunarım.
İSNAD, 03 Ocak 2020 itibari ile 76 ilahiyat alan dergisi ve 9 Enstitü tarafından kullanılmaktadır (https://www.isnadsistemi.org/kullananlar/).
2019 yılında ilahiyat alanında yayımlanan makalelerin yaklaşık % 95’i (1140 makale; İSNAD kullanılarak kaleme alındı.

İSNAD web sitesi, araştırmacılar tarafından günlük ortalama 2.500 kez ziyaret edilmektedir. Site, Aralık 2019’da 67.754 kez kullanıldı.

İSNAD Atıf Sistemi Kılavuzu, 03 Ocak 2019 tarihinde;
TÜBİTAK TR DİZİN Yetkililerine (TR Dizin Sosyal Bilimler Komitesi Üyelerine takdim edilmek üzere;
TÜBİTAK DergiPark Yetkililerine,
Ankara Sosyal Bilimler Ünivesitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Osman Kurt’a
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan AYIK’a Dr. Abdullah Demir tarafından takdim edildi.

İlahiyat/İslami İlimler Fakültesi Dekanlıkları, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlükleri ve ilgili kurumlara, İSNAD Atıf Sistemi basılı kılavuzu takdim edilmeye devam edilecektir.
** Sadece kargo ücretini ödeyerek, İSNAD Atıf Sistemi basılı kılavuzunun (217 sayfa) adresinize ÜCRETSİZ teslim edilmesini ister misiniz? (Dağıtım 2.000 adet ile sınırlıdır; Sadece edu.tr uzantılı e-posta ile bir kez talep oluşturulabilir; Kayıt formu, www.isnadsistemi.org adresinde kısa süre içinde yayımlanacaktır).